Optymalizacja instalacji dezodoryzujących w oczyszczalni ścieków w Poznaniu - kolejny etap badawczej współpracy z WE 14.06.2011 07:43

Nasze mobilne laboratorium jest znów w drodze do Poznania. Jest to efekt wysokiej oceny, na jaką Ekipa Pracowni - mgr inż. Małgorzata Friedrich ze studentami, członkami Koła Zapachowej Jakości Powietrza - zapracowała w czasie poprzednich wyjazdów (uczestnictwo w programie realizowanym przez Wydział Elektryczny ze współpracownikami z Niemiec).

Ekipa będzie przez trzy dni określać stężenia zapachowe zanieczyszczeń na wlocie i wylocie z instalacji dezodoryzujących, zainstalowanych w poznańskiej oczyszczalni ścieków (optymalizacja warunków pracy instalacji).

W tym etapie pracy, poza doświadczonymi uczestnikami wcześniejszych badań, w pomiarach wezmą udział dwaj nowi, najmłodsi członkowie Koła. Będą odpowiedzialni za pobieranie próbek do analiz. Mamy nadzieję, że ,,złapią olfaktometrycznego bakcyla" i na stałe zwiążą się z Pracownią.