PRACOWNIA ZAPACHOWEJ JAKOŚCI POWIETRZA

Konferencja „Uciążliwości odorowe - występowanie, zapobieganie, aspekty prawne" 07.03.2013 10:35

Do Pracowni nieustannie trafiają liczne zapytania dotyczące rozwiązania problemu uciążliwości zapachowej, kierowane przez przedstawicieli administracji publicznej tudzież sektora przemysłowego bądź lokalnej ludności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy borykają się z problemem uciążliwości zapachowej, zapraszamy do udziału w konferencji „Uciążliwości odorowe - występowanie, zapobieganie, aspekty prawne" nad którą ZUT w Szczecinie objął patronat merytoryczny. Konferencja odbędzie się w Sopocie w dniach  16 – 17 kwietnia br. w hotelu Sheraton.Organizatorem konferencji jest Zakład Zagospodarowania Odpadów Eko Dolina Sp. z o.o. w Łężycach. Celem konferencji jest budowanie świadomości w zakresie ochrony zapachowej jakości powietrza oraz wymiana doświadczeń przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli administracji państwowej. 

Podczas konferencji aspekt uciążliwości zapachowej zostanie poruszony z każdej strony: naukowej, praktycznej oraz prawnej. Zostaną przeanalizowane możliwości zapobiegania uciążliwości zapachowej na etapie projektowania instalacji czy wydawania decyzji środowiskowych, jak również sposoby ograniczania istniejącej uciążliwości. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się zarówno przedstawiciele jednostek naukowych (ZUT w Szczecinie, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Gdańskiej), jak i przedstawiciele sektora przemysłowego, którzy podjęli przeciwdziałania uciążliwości zapachowej. Nie zabraknie również wystąpień firm komercyjnych, oferujących różne rozwiązania techniczne do walki z odorami. Konferencja także będzie okazją na pozyskanie informacji dot. etapu prac nad prawnym uregulowaniem problemu uciążliwości zapachowej (wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Środowiska).

Nasz zespół przeprowadzi dla uczestników konferencji warsztaty olfaktometryczne, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli wcielić się w rolę członka zespołu olfaktometrycznego i spróbować pobrać próbkę do analizy olfaktometrycznej, własnym nosem określić stężenie zapachowej próbki rzeczywistej z zastosowaniem różnych technik olfaktometrycznych tudzież przeprowadzić ocenę zapachowego oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

 

Szczegółowy program konferencji można pobrać tutaj (format:  pdf, rozmiar:  1,16 MB).

 

Więcej informacji na stronie konferencji.