PRACOWNIA ZAPACHOWEJ JAKOŚCI POWIETRZA

Gimnazjaliści z Płot odwiedzili Pracownię 08.02.2013 10:34

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Płotach w dniu 19 grudnia 2012 r. uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Pracowni, przygotowanych przez Zespół Pracowni w ramach współpracy Instytutu Inżynierii Chemicznej i Procesów Ochrony Środowiska ze szkołami ponadpodstawowymi województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie dowiedzieli się m.in na czym polegają techniki olfaktometryczne, jak oznacza się stężenie zapachowe czy jak bada się próg wyczuwalności zapachu różnych związków.  

"Dzięki takim lekcjom, dajemy młodzieży możliwość innego spojrzenia na świat chemii. Możemy pokazać uczniom, że nie jest to tylko trudna, ale przede wszystkim fascynująca dziedzina nauki. Lekcja chemii przeprowadzona w Pracowni Zapachowej Jakości Powietrza uświadomiła uczniom, że chemia jest wykorzystywana na każdym kroku codziennego życia oraz daje w przyszłości możliwość ciekawej pracy zawodowej"

stwierdziła Pani Katarzyna Zinkiewicz, nauczycielka chemii z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Płotach, inicjatorka wizyty w Pracowni.